קיר ירוק – אלמנט עיצוב ביופילי

השערת הביופיליה היא הצורך האנושי לקשר עם כל מה שטבעי סביבנו.
בעידן המודרני אנשים מבלים את רוב שעות יומם בתוך מבנים סגורים ללא תאורה טבעית ורחוק מאד מהעולם הטבעי שבחוץ מה שמייצר לחץ, חרדה והפרעות קשר וריכוז.
עיצוב ביופילי מאפשר חיזוק הקשר האנושי עם הטבע ע"י צמחיה, תאורה טבעית וחומרים טבעיים כאלמנטים מרכזיים בעיצוב הפנים והחוץ.
בבניית קיר ירוק בתוך הבית אתם מאפשרים לעצמכם להיות מוקפים בהרגשה של טבע ממש בתוך הבית תוך כדי הפעולות היומיומיות של מנוחה בסלון, בישול במטבח, עבודה על המחשב, משחק עם הילדים וכל מה שניתן לעלות על הדעת. הטבע שאתם יוצרים סביבכם תורם לתחושת הרווחה והנחת שלכם ושל משפחתכם.
ביופיליה, הפירוש מלטינית הוא אהבת החיים.
זוהי התאוריה לפיה האדם הוא חלק בלתי נפרד מהטבע והדחף האנושי שלנו הוא להיות חלק מהטבע.
בעזרת קיר ירוק ניתן ליישם את פרקטיקת העיצוב הביופילי ולהכניס צמחיה וטבע לכל חלל בכל חדר ובכל מקןם.
ביופיליה היא יותר ממונח פילוסופי- נמצא כי עיצוב ביופילי עוזר בתפקוד קוגניטיבי, בריאות גופנית ורווחה פסיכולוגית.
פלורה משלבת עיצוב ביופילי בפרוייקטים רבים ובכך מעודדת את החיבור בין האדם לטבע.

עיצוב ביופילי בדירות ומשרדים:
גישה לארכיטקטורה המבקשת לחבר את הדיירים בבניין והעובדים במשרדים קרוב יותר לטבע ע"י מאפיינים שונים כגון: צמחייה, תאורה ואוורור טבעיים. אלמנטים אלו יוצרים סביבה חיים ועבודה פרודקטיביים לבני האדם.מכיוון ש"בית הגידול הטבעי" בימינו היא הסביבה הבנויה בה אנו מבלים יותר מ- 90% מזמננו, עיצוב ביופילי מבקש לספק את הצורך המולד שלנו להשתייך לטבע גם במבנים ובערים. המטרה העיקרית של עיצוב ביופילי היא ליצור בית גידול מתאים יותר לבני האדם כיצורים ביולוגיים המאכלסים סביבה בנויה.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך

קיר ירוק במשרד

קיר ירוק לעסקים

קיר ירוק לעסקים ניתן ליצור ולבנות קיר ירוק במבנים המשמשים לעסקים במגוון תחומים.הקיר הירוק הינו תמונה חיה, ירוקה ונושמת המכניסה את תחושת הטבע לכל חלל

קרא עוד >>